M&A Aliance

M&A Aliance - naše činnost

M&A Aliance je podnikatelskou částí skupiny B2G GmbH. B2G GmbH je německá holdingová společnost s klíčovými znalostmi v oblasti projektového řízení, developmenta a správy majetku středních evropských podniků, globálních kapitálových investic v rámci projektů veřejného a soukromého partnerství (PPP) a přímých soukromých investic.

B2G GmbH byla založena v roce 2016 jako nezávislá společnost mezinárodně působících společností.

Konzorcium má v současnosti více než 300 společností. Celkový obrat v roce 2017 činil přibližně 790 milionů EUR.

Společnost M&A Aliance působí ve dvou základních směrech:

  • Fúze a akvizice se zaměřením na prodej českých ziskových a ztrátových firem, hotelů a komerčních nemovitostí ruským investorům
  • Prevence a řešení krizových situací v podnikání

Fúze a akvizice firem

Naše specializace v oblasti fúzí a akvizic – prodej na ruském trhu českých funkčních podniků, ziskových, ztrátových, zadlužených firem, podniků z dražeb a výběrových řízení prováděných v rámci konkurzů, jakož i komerčních nemovitostí.

V průběhu naší činnosti v oblasti fúzí a akvizic jsme realizovali několik finančně velikých a složitých akvizičních transakcí, jako například konkurzní prodej velkého českého závodu na výrobu bioetanolu, prodej strojírenského závodu v rámci likvidačního řízení, prodej 70% podílu ve velké stavební společnosti, realizace akvizice velké ztrátové elektroenergetické společnosti apod.

Kromě toho jsme úspěšně realizovali velký počet akvizičních transakcí menších firem, které byly v různém ekonomickém stavu: ziskové, s příznaky začínající i rozvinuté krize, ztrátové, zadlužené, v likvidaci atd.

Za léta naší akviziční činnosti jsme si vytvořili pevné vztahy s ruskými investory, kteří mají zájem o získání aktiv v České republice a o rozvoj svého byznysu v Evropě, rozšířili své distribuční kanály a podepsali smlouvy s našimi obchodními zástupci v Rusku. Máme široké a stabilní portfolio poptávek od investorů.

Specializované webové stránky: www.prodejdoruska.cz 

Katalog nabídek na ruském internetu: www.cz-realty.ru 

Prevence a řešení krizových situací v podnikání

V této oblasti je M&A Aliance na českém trhu jedinou úzce specializovanou firmou, která svým klientům nabízí ucelený komplex služeb zaměřených na prevenci a efektivní řešení nejčastěji se vyskytujících krizových situací v podnikání.

V průběhu naší téměř 12-leté činnosti jsme pomohli velké řadě podnikatelů, statutárních zástupců a majitelů firem při řešení problémů různorodého charakteru.

Jsme praktici, kteří nabízejí zákazníkům služby podložené bohatými zkušenostmi. Naše výsledky prokázaly efektivnost a spolehlivost naší metodiky v praxi.

Specializované webové stránky: www.akvizice.eu 

Základní údaje o společnosti

Obchodní firma: M&A Aliance s.r.o.

Právní forma: Společnost s ručením omezeným
IČO: 27115437
Spisová značka: C 97387 vedená u Městského soudu v Praze. Den zápisu: 7. ledna 2004

Sídlo: Svornosti 914/29, Smíchov, 150 00 Praha 5
Kancelář: Business Centre Chronos, Václavské náměstí 66/808, 110 00 Praha 1

Předmět podnikání:

  • činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců
  • poskytování software a poradenství v oblasti hardware a software

Vedení společnosti

Jednatel: Igor Kondratiev
Director: Alexandr Akulinin
Deputy director: Ing. Hana Maarová
Vedoucí právního oddělení: JUDr. Vlastimil Papoušek